banner39

Tiran'da gösterilerin ateşi yükseliyor: 9 polis yaralandı

25 yaşındaki Klodian Rasha'nın polis tarafından öldürülmesinin ardından bugün Arnavutluk Tiran'da gösteriler düzenlendi. Olaylar esnasında yaralananlar oldu.

Balkanlar 10.12.2020, 14:31
Tiran'da gösterilerin ateşi yükseliyor: 9 polis yaralandı

Eyalet Polisi, 25 yaşındaki Klodian Rasha'nın polis tarafından öldürülmesinin ardından bugün meydana gelen protestoyla ilgili ayrıntıları açıkladı.

Eyalet Polisi, İçişleri Bakanlığı binası önünde bu öğleden sonra başlayan mitingin şiddet olaylarına dönüştüğünü, İçişleri Bakanlığı'nın camlarını kırdığını ve kurumu koruyan nöbetçi bazı polis memurlarını yaraladığını söyledi.

Açıklamada "Ardından kalabalık, Başbakanlık binasının önünde yoğunlaşarak 'Dëshmorët e Kombit' bulvarına yöneldi. Şiddetli aşırılık yanlıları katı cisimler, taşlar, tabaklar, kapsüller ve diğer nesneleri fırlatarak 9 polis memurunu yaraladı ve 'Dëshmorët e Kombi' bulvarı ve Skënderbej Meydanı'na büyük maddi hasara neden oldu.'' denildi.

Polislerden üçünün durumunun ciddi olduğu belirtildi. 

Açıklamada ayrıca "Eyalet Polisi, çalışanlarına ve kurumlara yönelik ani ve haksız şiddeti büyük bir içerikle yönetmek için her türlü çabayı gösterdi" ifadesine yer verildi.

Sosyal medya vurgusu

Eyalet Polisi, herhangi biri yasal sonuçlarla karşılaşacağından, tüm protestocuları polis memurlarına ve kurumlarına şiddet uygulamamaya çağırarak şu ifadeleri kullandı:

"Eyalet Polisi, bugün sosyal ağları protesto için toplanmaya çağıran organizatörleri şiddet çağrılarını durdurmak için acil önlemler almaya çağırıyor, çünkü şiddet Eyalet Polisinin yasal tepkisiyle karşılaşacak. Gözaltında soruşturulan bir polis memuru tarafından bir vatandaşı öldüren kabul edilemez olay, körü körüne şiddet uygulamak, Eyalet Polisi memurlarını ciddi şekilde yaralamak ve kamu ve özel mülkleri tahrip etmek için bir bahane olarak kullanılamaz."

Kaynak: Telegrafi.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?