banner39

Türk düşmanı Dedaj Büyükelçiliğe atandı

Türklere soykırım yapılması gerektiğini iddia eden akabinde Türk bayrağının yakılmasına sebep olan Türkofob Dedaj'ın Kosova'nın Üsküp büyükelçisi olarak atanmasına tepki geldi

Balkanlar 08.08.2018, 07:52 08.08.2018, 10:17
Türk düşmanı Dedaj Büyükelçiliğe atandı

Türk düşmanı Gjergj Dedaj’ın Kosova Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi görevine atanmasına tepki gösteren Türk Hareket Partisi (THP), Makedonya Cumhurbaşkanı Gorge Ivanov ve Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov’dan yeni büyükelçinin güven mektubunu almamaları için çağrıda bulundu. 

THP bildirisi Makedonya basınında geniş yankı buldu.

THP Milletvekili Enes İbrahim, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’na Kosova’nın ülkemize atadığı yeni Büyükelçi’nin güven mektubunu almamaları gerektiğine dair talebi ilettiklerini duyurdu:


.  “Türk düşmanlığı ile ün yapan Kosova Dışişleri Bakan Yardımcısı Gjergj Dedaj’ın, Makedonya’ya Büyükelçi olarak atanması gündemdeymiş. Böyle bir Büyükelçi Makedonya Türkleri tarafından kabul görmez ayrıca gerekenin yapılması için mücadele verir.

Türkofob elçiler ancak ilişkilerin kötüleşmesine sebep olabilirler. 
Kosova ve Makedonya Türkleri birdir, beraberdir!”

Sosyal medya paylaşımlarında Enes İbrahim şu ifadelere yer verdi:
“Türklere soykırım yapılması gerektiğini iddia eden akabinde Türk bayrağının yakılmasına sebep olan Türkofob büyükelçi olamaz!” 
“Cumhurbaşkanı Gorge İvanov gerçek manada Türk dostu ise Kosova’nın Makedonya’ya atadığı Türk düşmanı olan yeni Büyükelçi Gjergj Dedaj’ın güven mektubunu kabul etmemeli.” dedi 
 

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?