banner15

Türkiye'deki Boşnaklara seçim çağrısı

Dünya Boşnak Kongresi Başkanı Ceric, "Sizleri, 1 Kasım'daki seçimde Türkiye'nin geleceği, barışı ve istikrarına oy vermeye çağırıyorum. Sizlere, AK Parti'ye oy vermeniz çağrısında bulunuyorum" dedi.

Türkiye'deki Boşnaklara seçim çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünya Boşnak Kongresi Başkanı Dr. Mustafa Ceric, 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türkiye'deki Boşnak kökenli vatandaşları AK Parti'ye oy vermeye çağırdı.

Ceric mesajında, Dünya Boşnak Kongresinin "Her Boşnak, diğer Boşnak'tan sorumludur" sloganı ışığında, Türkiye'nin ve Bosna Hersek'in geleceğinden endişe duyduğu için böyle bir açıklama yaptığını belirtti.

Bugün Türkiye'de yaşayan Boşnak kökenli vatandaşların yıllar önce Bosna Hersek ve Sancak'ı terk ederek Türkiye'ye yerleştiğini anımsatan Ceric, bu kimselerin kimliklerini, kültürlerin ve dillerini unutmamak adına büyük çaba harcadığını, bazılarının Türk kültürüne tam anlamıyla uyum sağlamasına rağmen Boşnak kökenini unutmadığını kaydetti.

"Türkiye şimdi sizin hem vatanınız, hem eviniz" diyen Ceric, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'deki barış ve istikrarın öneminin farkındayız. Aynı şekilde Boşnakların Türk toplumu ve Türk devletinde ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden sizleri, 1 Kasım'daki seçimde Türkiye'nin geleceği, barışı ve istikrarına oy vermeye çağırıyorum. Sizlere, AK Parti'ye oy vermeniz çağrısında bulunuyorum. Türkiye'de yaşayan Boşnakların oylarının, önümüzdeki seçimde Türkiye'nin barış ve istikrarı için önemli olacağı kanısındayım. Bosna Hersek ve Sancak'taki Boşnaklar olarak Türkiye'nin barışı ve istikrarı konusunda endişeliyiz. Türkiye'de yaşayan Boşnaklar olarak sizler, bizim bu kaygımızı azaltabilirsiniz. Güçlü ve istikrarlı Türkiye için oy verin."

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 21:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35