banner15

Tutuklanan Kosova emniyet müdürü için Brüksel'e gidilecek

Terör suçu ile Sırbistan sınırında tutuklanan Mitroviça'nın serbest bırakılması için Brüksel'de yapılacak Sırbistan müzakerelerinde görüşmelerde bulunacak

Tutuklanan Kosova emniyet müdürü için Brüksel'e gidilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sırbistan’a giderken, Dheu i Bardhe Sınır Kapısı’nda Sırbistan sınır polisi tarafından tutuklanan Mitroviça Eminyet Müdürü Nehat Thaçi, 30 gün boyunca tutuklu kalacak. Niş’te mahkemeye çıkarılan Thaçi için 30 gün boyunca tutuklu kalmasına karar verildi. Mitroviça Polis Müdürü Nehat Thaçi, terör suçu işlediği iddiasıyla tutuklandı.

Karar, savcılık sözcüsü Vlladimir Stojanoviç tarafından da doğrulandı.

Mitroviça Emniyet Müdürü Nehat Thaçi’nin serbest bırakılması konusu Brüksel’de Sırbistan ile gerçekleşecek müzakerelerde de ele alınacaktır.

Dışişleri Bakanı Enver Hoxhaj konuyla ilgili RTK-ya verdiği demecinde Mitroviça Emniyet Müdürü Nehat Thaçi’nin serbest bırakılması için Belgrat Hükümeti dahil tüm kurumlarla koordinasyon halinde olduklarını açıkladı.

Thaçi’nin devlet korumasına da sahip olması için yasal önlemleri de alacaklarını ifade eden Hoxhaj, bu konunun Brüksel müzakerelerinde de ele alınacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 10:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35