Ukrayna ordusu: 250 ayrılıkçıyı öldürdük

Ukrayna ordusunun Rusya yanlısı ayrılıkçılara ağır kayıplar verdirdiği, en az 250 ayrılıkçının öldürüldüğü bildirildi

Ukrayna ordusu: 250 ayrılıkçıyı öldürdük

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Ukrayna'nın doğusunda aylardır Rusya yanlısı ayrılıkçılarla mücadele eden ordu birliklerinin ayrılıkçıların kontrolündeki bölgelere doğru ilerlemeye devam ettiği, dün çıkan çatışmalarda en az 250 ayrılıkçının öldürüldüğü bildirildi.

Öldürülen kişilerin çoğunun "Rus paralı askerler" olduğu iddia edildi.

Ukrayna Terörle Mücadele Operasyonu Basın Servisi'nden yapılan açıklamada, ayrılıkçıların büyük can kaybı verdikleri, Ukrayna ordusunun ayrılıkçılara ait çok sayıda Grad tipi füze rampası ile ağır silah, tank ve askeri aracı tahrip ettiği belirtildi. 

Ukrayna'nın doğusundaki İlovayk şehrinde 18 Ağustos tarihinde başlayan ağır çatışmaların da sürdüğü kaydedildi. Terörle mücadele güçlerine bağlı iki gönüllü birliğinin toplamda 90 ayrılıkçıyı öldürdüğü, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin de 10 "paralı askeri" öldürdüğü ve 2 Grad tipi füze rampasını tahrip ettiği bildirildi. 

Açıklamada, Ukrayna ordusunun Hartsizsk şehrinde bulunan ayrılıkçılara ait silah deposunu da yok ettiği bilgisi verildi.

Ayrıca, Olenivka kenti civarında bulunan ayrılıkçılara ait bir konvoy ile komutanlık merkezinin bombalanması sonucu toplamda 150 "paralı askerin" öldürüldüğü, 7 tank ve çeşitli ağır silah mekanizmalarının tahrip edildiği açıklamada yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 16:42
banner53
YORUM EKLE

banner39