Ukrayna'daki çatışmalarda 4 asker öldü

Ukrayna ordusu son 24 saatte 4 askerini kaybetti. Lugansk'taki çatışmalarda bir sivil hayatını kaybetti

Ukrayna'daki çatışmalarda 4 asker öldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılara karşı operasyonlarını sürdüren Ukrayna ordusu son 24 saatte dört askerini kaybetti.

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Enformasyon Merkezi Sözcüsü Andrey Lisenko, çatışmalarda dört askerin hayatını kaybettiğini, 35 askerin yaralandığını açıkladı. 

Lisenko, son 24 saatte ordunun verdiği kayıplar arasında Milli Muhafız Birliği komutanlarından Albay Alesandr Radiyevski'nin de bulunduğunu söyledi. Lisenko, Radiyevski'nin 15 Temmuz'da Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından cesaret nişanı ile ödüllendirildiğini belirtti.

Lisenko ayrıca Ukrayna ordusunun dün gece keşif uçuşu yapan Rus yapımı "Orlan" insansız hava aracını düşürdüğünü söyledi. Ukrayna, mayıs ayında da benzer bir insansız hava aracını düşürdüğünü bildirmişti. 

Öte yandan, ülkenin doğusundaki Lugansk kentinde ordu ile ayrılıkçılar arasındaki çatışmalarda son 24 saatte bir kişinin öldüğü duyuruldu. Lugansk Kent Meclisi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, ölen kişinin sivil olduğu, ayrıca beş kişinin yaralandığı belirtildi.

Ukrayna ordusu, ülkenin doğusundaki ayrılıkçı hareketi bastırmak için aylardır operasyonlar düzenliyor. Çatışmalar, Donetsk ve Lugansk civarında yoğunlaşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 16:48
banner53
YORUM EKLE

banner39