03.06.2007, 12:14

Bana her şey seni hatırlatıyor!

Şu sıra olan biten...
Bitmeyen...
Henüz olmayan...
Olacak...
Bitmeyecek çok şeye bakın.
Hepsi sanki "Türkiye'nin Irak'a, Irak'ın da Türkiye'ye girmesi", etnik, dini, mezhepsel tüm çatışmalarla Türkiye'nin Irak'a, Irak'ın Türkiye'ye hançer gibi saplanması, Türkiye'nin Iraklaşması için.
"Fiili bir tezkere", savaş karşıtlığının rövanşını almak üzere, dengesini yitirmiş iktidar ve parlamento ile bayrağa yapışmış milleti önüne katarak sürüklüyor.
Oyuncaklaşmış, maşalaşmış, mayınlaşmış, batağı Türkiye'ye yaymak ve Türkiye'yi batağa çekmekle görevli "terör", nedense hiç olmadığı kadar "dış savaş" a iştahlı dişleri biliyor.
Ve Allah biliyor...
Ülkeye yazık etmek üzere, birbirine bilenmiş görünen tüm dişler, neredeyse aynı hedefe doğru birbirine kenetleniyor.
Artık her şey abartılabilir, her şey büyütülebilir, her şey hakarete uğramışlık ile had bildirme dolaylarında meşru kılınabilir.
Siz, ABD'nin hakikaten "Türkiye'nin Irak'a asla girmemesi" diye kararlı, her kesimine, her organına, yönetimin ve ordusunun her köşesine yerleşmiş tek bir görüşü olduğunu sanıyor musunuz?
Nasıl birden fazla Türkiye iradesi, hatta idaresi ve niyetleri varsa; daha fazlası orada da var.
Özellikle, Ortadoğu'ya şartlanmış bir zihniyet ile İsrailli kankaları, Türkiye'yi; kendilerini yoran bu bataklığa, kaosa, sürekli savaşlara, ihanetlere, nefretlere, maddi ve manevi yüklere, tabut taşımalara, daima korkuyla yaşamalara, içeride dışarıda din, etnisite, mezhep boğazlaşmalarına gömmek istiyor.
Kuzey Irak'ta Kürtlerle, onlarla çarpışan direnişçilerle, Irak'tan Lübnan'a İran gölgesi Şiilerle, Afganistan'da Taliban'la çatışacak... bölgenin tüm kanlı çukurlarına evlat gömecek, tüm bölge çocuklarında nasır kinler yaratacak; dini, mezhepsel, etnik yarılmalarla yaralı bedenini daha beter kanatacak bir Türkiye.
Bu muydu siyasi kürsülerden, "muasır medeniyet yolunda yurtta barış, cihanda barış" diye çınlayan kışlalardan, okullardan bu ülkeye vaat ettiğiniz?
Neden ABD'liler Kerkük dışında Kuzey Irak'ı müdahaleye hazır hale getiriyor?
Neden acele çekilip peşmergeye neredeyse ABD üniforması giydirdiler?
Neden dünyanın en yolsuz şahini ABD Başkan Yardımcısı Cheney, zaten milyonlarca dolarını aldığı Suudi ordusuna bugünkünün iki misli hava kuvveti vaat ediyor?
Neden, Kıbrıs da dahil nice kadim nefretin, bitmeyen krizin, onca katliamın, Latin Amerika'dan Türkiye'ye darbelerin, nice savaş ve insanlık suçunun büyük üstadı Kissinger, İstanbul'daki "Bilderberg cemaati"
arasından, "AB olmuyorsa, Türkiye ABD ile daha yakın olmalı" diye tıslıyor?
Madem çok kızgınız; neden İncirlik'i Irak işgalinin parçası, işgalci ABD'nin rampası olmaktan çıkarttığımızı, süre uzatmayacağımızı, yakında nükleer silahları def edeceğimizi duyuramıyoruz?
1. Her şeyin bahane, tahrik, gerekçe olması, milletin canına tak dedirtilmesiyle Türkiye savaşa koşacak.
2. Siyasi, ekonomik, sosyal düzen militerleşecek.
3. Sınırdaki savaş içeride nefret çoğaltacak.
4. "Kuzey Irak'ı benzetmek" için sefere gidilirken daha ziyade Irak'a benzemeye başlanacak.
5. Silahlı güçle bel kırarken, ABD, İsrail, Suudi Arabistan hatta İran gibi nicesinin de istediği biçimde belimiz yamulacak.
6. Seçim, demokrasi, cumhuriyet tartışmaları lüks kalacak.
7. Çocuklarınızın tüm geleceği rehin alınacak.
İstediğiniz böyle bir şey mi?
Değilse, savaş havasına inat...
Son cümleyi siz yazıverin!
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?