banner39

1 milyon kişi özel bilgilerini 25 TL'ye sattı

Bir firma tarafından geliştirilen alışveriş uygulaması kişilerin en mahrem bilgilerini istediği halde 14 günde 1 milyon kişiyi tarafından tercih edildi

Bilim Teknoloji 12.05.2015, 11:59 12.05.2015, 12:31
1 milyon kişi özel bilgilerini 25 TL'ye sattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alışveriş çılgınlığı mobil uygulamalara sıçramaya başladı. Bir firmanın geliştirdiği mobil uygulama, tüketicilerin tüm özel bilgilerini kayıt altına aldığı halde, çok kısa sürede 1 milyonun üzerinde kişi tarafından tercih edildi.

Bir şirket tarafından alışverişin yeni icadı olarak lanse ettiği Hopi isimli uygulama, 14 günde 1 milyon kişi tarafından sadece 25 lira indirim karışılığı cep telefonlarına indirildi. Uygulama en özel bilgilerin verilmesi karşılığında indirilebildiği halde tüketiciler hiçbir sakınca görmeden uygulamayı indirdi.

Hopi uygulamasını yüklemek için kullanıcılardan iletişim bilgilerinin yanı sıra, konum bilgisi hatta kullandığı kablosuz ağların bilgileri için de izin alınıyor. Bir çok kişi koşulları okumadan izin veriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hopi’yi müşterilerle buluştuğu 24 Nisan akşamından 8 Mayıs akşamına kadar geçen sürede 1 milyon kişi akıllı telefonlarına indirdi. Hopi, en hızlı 1 milyon kullanıcıya ulaşan uygulamalardan biri oldu.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?