2012'nin 'Altın Tweetleri' açıklandı

Twitter, geleneksel hale getirdiği 'Altın Tweetler'in bu yılki listesini açıkladı. Listede Obama'nın attığı tweet başı çekiyor

Bilim Teknoloji 31.12.2012, 11:22 31.12.2012, 11:22
2012'nin 'Altın Tweetleri' açıklandı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter, her yıl düzenlediği 'Altın Tweetler'in bu yılki listesini de yayınladı. Listeye göre, 6 Kasım'da ikinci kez ABD Başkanı seçilen Barack Obama'nın seçim sonuçları açıklandıktan sonra attığı ve eşi Michelle Obama'ya sarılmış fotoğrafının da göründüğü '4 yıl daha' (For More Years) tweeti dünyada 820 binden fazla retweet edilirken 300 binden fazla kullanıcı tweeti favorilerine ekledi. '4 yıl daha' tweeti yalnızca 2012'nin değil tüm zamanların en çok paylaşılan tweeti oldu.

Obama'nın hemen alt sırasında ise 18 yaşındaki Kanadalı Şarkıcı Justin Bieber'ın beyin kanseri yüzünden hayatını kaybeden 6 yaşındaki hayranı Avalanna için yazdığı ve küçük kızla beraber çekilmiş fotoğrafını eklediği 'Huzur için uyu Avalanna, Seni seviyorum' (R.I.P Avalanna, I love you) tweeti ise yaklaşık 200 bin kez paylaşıldı.

ABD'nin ünlü Amerikan futbol takımlarından Green Bay Packers'ın oyuncusu TJ Lang'ın hakemlerle ilgili küfür içerikli tweeti ise dünyada 98 bin kez retweet edildi.

Londra Olimpiyatları, MTV Müzik Ödülleri, Euro 2012, Sandy Kasırgası, Barcelona-Chelsea maçı ve Whitney Houston'ın ölümü, yılın en çok paylaşılan tweetleri listesinde ön sıralarda yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?