banner15

Anonymous Amerikalı ırkçıları deşifre etti

Hacker grubu Anonymous, ABD'deki ırkçı Ku Klux Klan (KKK) örgütünün bazı üyelerinin isimlerini internete sızdırdı

Anonymous Amerikalı ırkçıları deşifre etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anonymous'un yeni hedefi, ABD’de iç savaşın sona ermesinin ardından Tennessee eyaletinde 1865'te kurulduğu düşünülen ırkçı gizli örgüt KKK oldu. İnternet sitesi Pastebin üzerinden bin KKK üyesinin ismini 5 Kasım'da paylaşmayı planlayan Anonymous'un sızdırdığı isim listesinde, örgüt üyesi olduğu iddia edilen siyasilere ait 57 telefon numarası ve 23 e-posta adresinin de bulunduğu kaydedildi.

SputnikNews'in haberine listede, Cumhuriyetçi Parti senatörlerinden Thom Tillis, John Cornyn, Johnny Isakson ve Dan Coats'un yanı sıra Tennessee'nin Knoxville, Kentucky'nin Lexington, Virginia'nın Norfolk ve Indiana'nın Fort Wayne kentlerinin belediye başkanlarının da olduğu belirtildi.

KKK'ya karşı #HoodsOff etiketini kullanarak yarın sosyal medyada kampanya yürüteceğini açıklayan Anonymous, 5 Kasım'da 'Milyon Maske Yürüyüşü'yle #OppKKK İnisiyatifi adlı bir kampanya düzenlemeyi planlıyor.

TEPKİLER GECİKMEDİ

Öte yandan Anonymous'un listesinde adı geçen Cumhuriyetçi Parti Indiana Senatörü Dan Coats, internet üzerinden yaptığı açıklamada, KKK ile hiçbir zaman bir bağlantısının olmadığını savundu. Fort Wayne Belediye Başkanı Tom Henry de twitter mesajında, kendisiyle ilgili yapılan açıklamanın 'doğru olmadığını' kaydetti. "Fort Wayne'nin belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum" ifadesini kullanan Henry, yaşamında ve Fort Wayne toplumunda ırkçılığa yer olmadığını belirtti.

POLİSİN YARGILANMAYA GEREK GÖRÜLMEMESİNİN YIL DÖNÜMÜ

Anonymous pazar günü yayınladığı basın açıklamasında, Ferguson'da 18 yaşındaki silahsız siyah genç Michael Brown'un öldürülmesinden sorumlu tutulan beyaz polis memuru Darren Wilson'un büyük jüri tarafından suçsuz ilan edilmesinin yıl dönümü nedeniyle ırkçılığa karşı bir kampanya başlattığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 13:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35