banner15

Anonymous'ta işler karıştı!

Grubun amacından saptığını düşünen ve 'SparkyBlaze' takma adıyla tanınan kullanıcı kim olduğunu ve Anonymous'tan neden ayrıldığını açıkladı.

Anonymous'ta işler karıştı!

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz hacker grubu Anonymous'ta çatlaklar oluşmaya başladı. Grubun amacından saptığını düşünen ve 'SparkyBlaze' takma adıyla tanınan kullanıcı kim olduğunu ve Anonymous'tan neden ayrıldığını açıkladı.

İngiltere'de yaşamakta olan Matthew isimli bir vatandaş olduğunu söyleyen eski Anonymous üyesi mesajında şunları dile getirdi; "Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Anon'un içerisinde bazı şeyler değişti. Genel olarak AntiSec ve LulzSec'den bahsediyorum. İki bölüm de benim yanında durduğum şeylerin karşısına geçtiler. AntiSec masum insanların bilgilerini yayınladı. Ne için? Onlar ne yaptı? Anon masum insanların "anonim" olma haklarını elinden alma yetkisine sahip mi? Sürekli insanların isimsiz olma haklarından bahsediyorlar ama bu hakkı onların elinden alıyorlar."

Anonymous'tan "Commander X" isimli kullanıcı ise, Matthew'un Anonymous'a sadakatsizlik yaptığını açıklasa da, iddialarla ilgili herhangi bir şey söylemedi.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 09:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35