Anonymous'un üç üyesi İspanya'da yakalandı

Günlerdir Türkiye'de isimleri anılan Ananonymous isimli sanal korsanların İspanya'daki üyelerinden üçünün yakalandığı orataya çıktı

Bilim Teknoloji 10.06.2011, 11:18 10.06.2011, 12:32
Anonymous'un üç üyesi İspanya'da yakalandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'deki güvenli internet uygulamasına karşı çıkanların isimlerini sık sık gündeme getirdiği ulusalarası hacker grubuna operasyon düzenleyen İspanyol polisi, ''Anonymous''un (Anonim) İspanya'daki 3 temsilcisinin yakalandığını açıkladı.

İspanya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yakalanan Anonymous üyelerinden birinin evinde kurduğu sistemle tüm dünyadaki hükümet, finans veya özel şirket sitelerine siber saldırdığı yapabildiği ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü haberi twitter'daki hesabından da verirken, Anonymous'un yakalanan üyelerinin saldırılarını Play Station, BBVA, Bankia, Enel şirketleri ile Mısır, Cezayir, Libya, İran, Şili, Kolombiya ve Yeni Zelanda hükümetlerinin sitelerine düzenlediklerini bildirdi.

Açıklamada, 18 Mayıs'da İspanya Seçim Genel Komitesi'nin sitesine de saldırdığı belirtilen Anonymous üyelerinin, 2010 ekim ayından bu yana takibe alındıkları kaydedildi.

Barcelona, Valencia ve Almeria'da yakalanan Anonymous üyelerinin bulunması için, son 9 ay içinde 2 milyondan fazla internet sayfasının ve konuşma sitelerinin araştırıldığı duyuruldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?