Aziz Sancar'dan kanser tedavisinde büyük keşif

Nobel Kimya ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, hazırlıklarını sürdürdüğü 'kanser' çalışmasına ilişkin olarak ilk kez konuştu. Sancar, 'DNA'nın Piri Reis haritasını çıkardık' dedi.

Aziz Sancar'dan kanser tedavisinde büyük keşif

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kristal Elma Festivali'ne, Aziz Sancar belgeseli hazırlayan gazeteci Nebil Özgentürk'ün konuğu olarak video konferans yoluyla katılan Nobel Ödüllü bilim adamı Aziz Sancar, konuşmasını izleyenler tarafından gözyaşlarıyla izlendi ve ayakta alkışlandı.

Bu yıl 28. Kez düzenlenen Kristal Elma Festivali'nin ikinci günü panel ve oturumlarla devam etti. Nebil Özgentürk'ün konuğu olduğu oturuma Amerika'da kurduğu TürkEvi'nden bağlanan Aziz Sancar, katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Nebil Özgentürk'ün “İçinizde ukte kalmış, bunu da hayatımda yapamadım dediğiniz ya da yapabilseydim dediğiniz bir şey var mı" sorusuna Aziz Sancar, “Hayatımda Nobel dahil bütün bilimsel başarılarımı, her şeyimi Türkiye'deki barış için verirdim" ifadelerini kullandı.

Buluşlarımın insan sağlığı ve kanseri önleme üzerine faydalı olmasını isterim" diyen Aziz Sancar'ın üzerinde çalıştığı son proje yine kanser ile ilgili.

Sancar, DNA'nın Piri Reis haritasını çıkardıklarını ve bunun kanser tedavisine büyük katkısı olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 11:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35