Bakan Işık: Twitter'la görüşmeler sürüyor

Bilim ve Teknoloji Bakanı Işık, Twitter avukatlarıyla görüşmelerin devam ettiğini sorunun çözüleceğini belirtti. Işık, uzlaşma sağlanması durumunda Twitter'a erişimin yeniden sağlanacağını söyledi

Bakan Işık: Twitter'la görüşmeler sürüyor

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Twitter erişiminin engellenmesiyle ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'tan açıklama geldi. Bakan Işık, Twitter avukatlarıyla görüşmelerin devam ettiğini sorunun çözüleceğini belirtti. Işık, uzlaşma sağlanması durumunda Twitter'a erişimin yeniden sağlanacağını belirtti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık gazetecilerin sorularını cevapladı. Işık, Twitter ile ilgili gelişmelere dair şunları söyledi: Twitter yetkilileriyle görüşmeler devam ediyor. Bir mutabakat oluşursa erişim açılacak. Daha önce bunu Youtube’da yaşadık. Şimdi de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Ama sorun çözülüyor. Twitter Türkiye’de bir temsilciyle mahkeme kararlarını taahhüt ettiği zaman sorun ortadan kalkacak. Twitter burada bir temsilcim var mahkeme kararı ulaştığında ben erişim engellerim deseydi böyle bir sorun yaşanmayacaktı. Önemli olan Türkiye’de hukuka twitter’ın saygı göstermesidir. Kişilik haklarının ihlali gerçek alemde nasıl suçsa sanal alemde de suçtur.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 16:57
banner53
YORUM EKLE

banner39