banner39

Çalınan cep telefonunu kilitleme yöntemi

Çalıntı ya da kayıp akıllı cep telefonlarına yüklenen bazı uygulamalar sayesinde telefonun uzaktan kilitlenmesi mümkün olabiliyor

Bilim Teknoloji 08.03.2014, 16:01 08.03.2014, 16:08
Çalınan cep telefonunu kilitleme yöntemi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kaybolmuş ya da çalınmış akıllı telefonların bulunması ya da devre dışı bıkrakılması için bazı önlemleri almak mümkün. Bunun sahip olunan akıllı telefonda yer alan yazılımda gerekli ayarlamaları yapmak yeterli. 

Teknolojioku'nun haberine göre; Apple'ın iOS cihazlar için My iPhone uygulaması kayıp ya da çalıntı cihazların yerini belirleyerek bulmak için yardımcı oluyor. Android akıllı telefonlar için ise Android Cihaz Yöneticisi gerekli hizmeti sunuyor. 

Android Cihaz Yöneticisi ile kaybolan cihazınızın yerini belirleyebileceğiniz gibi, uzaktan kilitleme ayarı ile de başka ellerde olan telefonunuzda bulunan bilgilere erişilmesini engelleyebileceksiniz. Android Cihaz Yöneticisi, Android 2.2 ve üstü işletim sistemi çalıştıran tüm cihazlar üzerinde kullanılabilir.

Tek yapılması gereken Android cihazınıza Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını ücretsiz olarak indirip, kilitleme ve verileri silme gibi seçeneklere izin vermek. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?