banner39

'Cumhurbaşkanı'na sorun'

Toplumun bütün kesimlerinin Cumhurbaşkanı Gül'e soru sormasını sağlayan uygulamanın üçüncüsü başladı.

Bilim Teknoloji 30.07.2012, 18:35 30.07.2012, 18:35
'Cumhurbaşkanı'na sorun'

Toplumun bütün kesimlerinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e soru sormasına imkan tanıyan ''Cumhurbaşkanı'na Sorun'' uygulamasının üçüncüsü bugün başladı.

Halkla iletişimde yeni bir boyut olarak planlanan ''Cumhurbaşkanı'na Sorun'' uygulamasının ilki ocak ayında, ikincisi ise nisan ayında gerçekleşmişti. Bugün başlayan üçüncü uygulamaya isteyen herkes bir mail adresi ve rumuz ile katılabilecek.

5 Ağustos Pazar günü saat 18.00'e kadar soru kabul edilecek olan üçüncü uygulamada, soru kabulünün ardından kriterlere uygun olanlar oylamaya açılacak. 6-17 Ağustos tarihleri arasında ise kullanıcılar oylamaya açılan sorulardan beğendiklerine oy kullanabilecekler.

Oylama sürecinin sonunda en çok beğenilen 10 sorunun sahibi, Çankaya Köşkü'ne davet edilecek ve bu kişiler sorularını Cumhurbaşkanı Gül'e bizzat yöneltebilecekler.
İlk iki uygulamaya soru gönderen, ancak sorusu ilk sıralarda yer almadığı için Çankaya Köşkü'ne davet edilemeyenler, bu uygulama için de soru gönderebilecekler. Önceki uygulamalarda sorulan ve vatandaşın oylamasına sunulan soru veya benzeri sorular ise bu kez oylamaya açılmayacak.

Uygulamaya kullanıcılar ''http://www.tccb.gov.tr/cumhurbaskaninasorun'' adresinden ulaşabiliyor.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?