banner39

banner35

Drone'un kralları Türkiye'de

GameX Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, 5-8 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Fuarda, birçok oyunun yanı sıra drone ve robot yarışları, sanal gerçeklik alanı, turnuvalar ve cosplay yarışmaları ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Bilim Teknoloji 03.09.2019, 15:24
Drone'un kralları Türkiye'de

Dünyanın en hızlı, ünlü yarış takımı XBLADES ile Tech Drone League(TDL) buluşması başlıyor.
XBLADES dünya şampiyonu ve yıldızları Luke Bannister, Mac Poshwald, Harry Plested, Leo Whitfield, Shlomo. TDL takımında Türk pilotlarla birlikte bu yarışta Hollanda şampiyonlarından Jedeye FPV,  DroneD,  Sir Crashalot da olacak.  
 

TDL RACES, GAMEX FUARI İLE 5 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Dünya şampiyonu drone yarış takımı, XBlades Racing ve Türkiye'deki drone sporlarının öncüsü Tech Drone League’in birlikte gerçekleştireceği 3 etaplı ilk drone yarış etkinliği 5 Eylül’de GameX Fuarı ile başlıyor. 

INTERCITY İSTANBUL PARK TDL PİSTİ DÜNYA ŞAMPİYONLARI İLE AÇILIYOR

TDL ve XBlades pilotları 6 Eylül’de TDL’nin Intercity İstanbul Park’ta yer alan drone, maker eğitimlerinin verileceği TDL Akademi’yi, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk yerleşik 5000 m2’lik outdoor pistinin açılışını şov yarışları ile gerçekleştirecekler.
XBlades ve TDL pilotları, Antalya Muratpaşa Kent Meydanı'nda binlerce seyircinin önünde büyük finalde yarışacaklar. Muratpaşa Kent Meydanı’nda ayrıca katılımcılar için deneyim, eğitim ve eğlence odaklı bir çok  drone ve teknoloji aktivitesi yer alıyor. 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
Asım Gedikli 3 yıl önce
Aslında güzel festival.Başka şeyler de var.Daha önce bir iki kez gitmiş biri olarak gitmenizi tavsiye ederim.
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?