banner39

En gözde meslekler bilişimde

Yapılan bir araştırmaya göre, yetişmiş elemanlar açısında bilişim sektörü en gözde ve rahat iş bulunan meslek dalı olarak belirlendi.

Bilim Teknoloji 18.01.2011, 05:07 18.01.2011, 05:07
En gözde meslekler bilişimde

Bilişim sektörünün hangi dallarında daha rahat iş bulabileceğinizi biliyor musunuz? Secretcv.com'un 2011 yılına girerken yaptığı araştırma sonuçlarına göre bilişim sektöründeki ilan sayıları ve başvuru yapan aday rakamlarının dikkat çekici olduğu gözlendi.

3G Teknolojisi'nin sunduğu olanaklar sayesinde hız kazanan bilişim sektöründe 2010 yılında, sitede 5 bin 284 ilan yayınladı ve bu ilanlarda 11 bin 935 aday arandı. Firmalar, kendini birçok alanda geliştirmiş tecrübeli eleman tercih ederken, başta yazılım uzmanı olmak üzere, CRM uzmanı, İş Geliştirme, Bilgisayar Mühendisi, Web Developer, Yazılım ve Donanım Tasarım Uzmanı, BT Güvenlik, Ağ Mühendisi ve Destek elemanları pozisyonlarını arıyorlar.

Sektörde veri giriş personelinden, yazılım uzmanlığına dek uzanan 50'ye yakın pozisyon var. İhtiyaç duyulan ve meslek piramidinin en üst seviyesinde yer alan Yazılım ve Telekom Mühendisliği pozisyonlarına çok fazla rağbet var. 

Bilişim Sektöründe En Çok Aranan Pozisyonlar:
Yazılım Mühendisiİş Geliştirme ve CRM UzmanıBilgisayar MühendisiWeb GeliştiriciBT GüvenlikAğ Mühendisi Destek Elemanları

Kaynak: CNET Türkiye 
 
 

 

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?