banner39

Google, uydu görüntülerini güncelliyor

Google, 25 şehir, 72 ülke ve bölgeyi kapsayan Earth ve Maps hizmetlerini yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleriyle güncellediğini duyurdu

Bilim Teknoloji 30.07.2012, 16:23 30.07.2012, 16:23
Google, uydu görüntülerini güncelliyor

Haziran ayı başında düzenlediği coğrafi hizmetleriyle alakalı etkinlikte uçaklarla çekilen 3 boyutlu görüntüleri sergileyen Google, 25 şehir, 72 ülke ve bölgeyi kapsayan yeni görüntüleriyle Earth ve Maps hizmetlerini güncellediğini duyurdu.

Türkiye'den Zimbabve'ye birçok ülke, yüklenen yeni yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri sayesinde artık çok daha detaylı bir şekilde arama motoru devinin harita servislerinden incelenebilecek. Hem Earth hem de Maps'i kapsayan güncelleme, ayrıca 21'i Amerika Birleşik Devletleri ve 7'si uluslararasıbölgelerde olmak üzere toplamda 28 konumun görüntülerini 45 derecelik açıyla özel uçaklar kullanılarak çekilen fotoğraflarla zenginleştirdi. Google Earth üzerinden artık çok daha fazla şehri kuş bakışı izleyebileceğiz.

2012 Olimpiyatları'nın organize edildiği Londra'daki Olimpik Park'ın Mayıs ayında sonunda çekilen bir görüntüsünden ve diğer bazı önemli şehirlerden kesitler sunan Google, yıl sonuna kadar 300 milyon insanın yaşadığı büyük bir alanı 3D olarak sunmayı amaçlıyor. Görüntülerin uçaklar aracılığıyla çekilmesi, Amerika dışındaki ülkelerde gerekli iznin alınmasını zorlaştırıyor. Ancak Street View özelliğinde olduğu gibi 3D harita hizmetinin de hızla yaygınlaşması bekleniyor.

Yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleriyle güncellenen ülkeler:

Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belarus, Botsvana, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Kanada, Yeşil Burun Adaları, Şili, Çin, Kolombiya, Hırvatistan, Küba, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Cibuti, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Eritre, Estonya, Etiyopya, Fransa, Yunanistan, Grönland, Gine-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İran, İtalya, Jamaika, Letonya, Lesotho, Libya, Litvanya, Madagaskar, Moritanya, Meksika, Fas, Namibya, Nepal, Yeni Zelanda, Nikaragua, Pakistan, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Polonya, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Tunus, Türkiye, Ukrayna, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay, Venezuella, Batı Sahra, Yemen, Zambiya, Zimbabve

 

Kaynak: Donanım Haber

banner53
Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü