banner39

Instagram fotoğraflara dokunmayacak

Dünya genelinde yaklaşık 100 milyon kullanıcısı bulunan mobil fotoğraf paylaşım sistemi Instagram, kullanıcıların fotoğraflarını satmayacağını açıkladı

Bilim Teknoloji 19.12.2012, 17:07 19.12.2012, 17:10
Instagram fotoğraflara dokunmayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kullanıcıların fotoğraflarını satacağı iddia edilen Instagram,  "Fotoğraflarınızı satma niyetinde değiliz" açıklaması yaptı.

Gizlilik politikasının değiştirildiği ve kuruluşun kullanıcı fotoğraflarını haber vermeksizin satabileceği haberlerinin yayılması üzerine, Instagram kullanıcıları tepkilerini sosyal medya ve medya üzerinden yansıtmışlardı. Instagram'ın yöneticisi Kevin Systrom blogunda, "Kafa karıştırıcı bir dil  kullandığımız için yanlış anlaşılma bizim hatamız" dedi ve gizlilik politikası koşullarını değiştireceklerini belirtti. Facebook, Nisan ayında 1 milyar dolar ödeyerek Instagram'ı satın almıştı. Instagram'ın dünya çapında 100 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Facebook'un Küresel Pazarlama Çözümleri Başkan Yardımcısı Carolyn Everson bu ay başında, "Eninde sonunda Instagram'dan para kazanmanın yolunu bulacağız" diyerek yapılan değişikliklerin, fotoğrafların satılacağı yolunda yorumlanmasının önünü açmıştı. Instagram'ın internet sitesinde yer alan tıklayın gizlilik ve kullanım şartlarına değişiklikler şöyle yansımıştı: "Size ait bilgileri, bununla birlikte tanımlama bilgileri, günlük dosyaları ve aygıt tanımlayıcılar gibi araçlarla elde edilen bilgileri ve size hizmet sunmamıza yardımcı olan organizasyonlarla ilişkili yer bilgilerini (...) üçüncü reklam ortaklarıyla paylaşabiliriz."tıklayın Kullanım koşulları metninin güncellenmiş halinde de şöyle deniliyor: "(...) bir ticari işletmenin ücretli veya sponsorlu içerik veya promosyonlarla bağlantılı olarak kullanıcı adınızı, görünümünüzü, fotoğraflarınızı size herhangi bir bedel ödemeksizin göstermemiz için para ödemesini kabul etmiş sayılırsınız."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?