banner15

İnstegram'a yeni bir özellik daha geldi

Facebook’un sosyal ağı İnstegram'da popüler kişilerin hesaplarının kopyalanmasının artık önüne geçilecek

İnstegram'a yeni bir özellik daha geldi

Fotoğraf paylaşım platformu olma amacıyla çıktığı yolda minimal bir konseptle başlamasına rağmen şu sıralar başlı başına bir platform haline gelen Facebook’un sosyal ağı, yeniliklere doymuyor.

İlk özellik hesabınız hakkında benzersiz bilgiler içeriyor. Bu sayfada hesabınızın açılma tarihi, ülke, kullanıcı adı değişimleri ve verilen reklamlar gibi bilgiler yer alacak. Bu sayede özellikle popüler kişilerin hesaplarının kopyalanmasının önüne geçilecek, benzersiz bilgilerle benzerlerinin oluşturulması engellenmiş olacak. Özellik, ilk aşamada büyük hesaplar için geçerli olacak fakat ilerleyen dönemde herkesin kullanımına açılacak.

Diğer bir yenilik onaylanmış hesaplar bölümünde. Daha önceden duyduğumuz bu özellikle hesaplara mavi tik almak eskisinden daha kolay hale geldi.

Son yenilikse özellikle aktif kullanım için kritik. Instagram halihazırda ikili doğrulamayı desteklese de bu SMS mesajları ile sınırlı kalıyor. Bundan sonraki dönemde, Google Authenticator gibi üçüncü parti uygulamalara izin verilerek kullanım kolaylaştırılacak.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48