İsrail'e giden Merkel'den yapay zeka anlaşması

Resmi ziyaret için İsrail'de olan Almanya Başbakanı Merkel, İsrail yönetimi ile yapay zeka ve nanoteknolojide iş birliği kararı aldı. Filistinliler Merkel'den yıkım kararları konusunda destek istedi

İsrail'e giden Merkel'den yapay zeka anlaşması

Almanya ve İsrail, ekonomi, bilim, yapay zeka, nanoteknoloji ve siber güvenlik alanlarında daha fazla iş birliği yapacak. 

Alman Haber Ajansı'nın (DPA) haberine göre, İsrail ile Almanya Ortak Kabine Toplantısı kapsamında 2 günlük resmi bir ziyaret için İsrail'de bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Alman bakanlar, İsrailli bakanlarla ekonomi ve teknoloji konularında görüşmeler yapacak. 

2 ülke arasında teknolojik alanda daha fazla iş birliği yapılmasını içeren niyet mektubunu bugün imzalayacak olan Federal Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ile İsrail Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, yapay zeka, siber güvenlik ve nanoteknoloji alanında ortak projeleri de görüşecek. Merkel’in ziyaretinde ayrıca, 2012'de Cornelius Gurlitt'in Münih'teki dairesinde Nazilerin yağmaladığı ortaya çıkan bin 400 parçalık "paha biçilmez" Gurlitt koleksiyonunun da gelecek yıl İsrail müzesinde sergilenmesine karar verilecek.

Merkel'e Filistin'deki yıkılan evler için çağrı talebi

İki günlük ziyaret kapsamında İsrail’de bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel’e Filistinliler bir çağrıda bulundu. Çağrıda bulunan Filistinlilerin, Batı Şeria’da bulunan ve İsrail’in yıkım tehdidiyle karşı karşıya kalan Han el Ahmer köyünün yıkılmaması için Merkel’den İsrail’e müdahale etmesini istediği öğrenildi.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) verilerine göre, Almanya, geçen yıl İsrail’e 4,3 milyar avroluk ihracat yaparken, İsrail’den 1,96 milyar avroluk ithalat gerçekleştirdi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 13:06
YORUM EKLE

banner39