banner15

Kanada'da 'geleceğin şehri' inşa edilecek

Sidewalk Labs, su kenarında 48 bin 500 metrekarelik alanı bir dizi "akıllı" teknoloji için işleyen laboratuvara dönüştürecek.

Kanada'da 'geleceğin şehri' inşa edilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arama motoru Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in sahibi olduğu Sidewalk Labs, Kanada'nın başkenti Toronto'da dijital bir şehir inşa edecek.

BBC'nin haberine göre, Sidewalk Labs, ilk etapta su kenarında 48 bin 500 metrekarelik alanı bir dizi "akıllı" teknoloji için işleyen laboratuvara dönüştürecek.

Sidewalk Toronto olarak bilinen Quayside'da hayata geçirilecek "geleceğin şehri", hızlı kablosuz bağlantı, milyonlarca sensör, sürdürülebilir enerji ve sürücüsüz araçlar için uygun ortamı sağlayacak.

Projeyi memnuniyetle karşılayan Kanada Başbakanı Justin Trudeau, "Quayside'da yeni teknolojiler için deneme tahtası oluşturulacak. Teknolojiler, daha akıllı, daha yeşil ve daha kapsayıcı şehirler inşa etmemize yardımcı olacak." ifadelerini kullandı.

Sidewalk Labs'in yöneticisi, eski New York Belediye Başkan Yardımcısı Dan Doctoroff da "Toronto Sidewalk'un, daha ucuz, sağlıklı, yeşil, elverişli, adil ve hatta belki daha heyecanlı şehirlerde yaşamının nasıl olduğunu dünyaya gösterecek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 17:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35