banner39

LG’den çekilme kararı

Güney Koreli teknoloji firması LG, kar edemediği gerekçesiyle cep telefonu piyasasından kademeli olarak çekilme kararı aldı. LG’nin toplam zararının 4,5 milyar dolara yakın olduğu söyleniyor.

Bilim Teknoloji 10.04.2021, 01:09 15.04.2021, 07:27
LG’den çekilme kararı

LG'nin bu kararı ile ilk defa büyük bir cep telefonu markası piyasadan tamamen çekilmiş olacak.

Reuters’in verdiği habere göre şirketin cep telefonu birimini piyasadan çekme kararıyla bu birimin Kuzey Amerika'daki %10 pazar payının rakip şirketler Samsung Electronics ve Apple Inc tarafından paylaşılacağı tahmin ediliyor.

Toplam zarar 4,5 milyar dolara yakın

LG'nin cep telefonu birimi yaklaşık 6 yıldır toplamda 4,5 milyar dolara yakın zarar etti. LG, sert rekabetin olduğu bir sektörden çıkarak elektrikli araç parçaları, birbirine bağlı cihazlar ve akıllı evler gibi daha fazla büyüme imkanı olan alanlara odaklanacak.

2013 yılında 3'üncü sıradaydı

LG, iyi durumda olduğu zamanlarda cep telefonları için ultra geniş açılı kameralar gibi bir dizi yenilikler yaparak sektördeki konumunu güçlendirmişti ve 2013 yılında Samsung ve Apple'ın ardından dünyanın en büyük 3'üncü akıllı telefon üreticisi olmuştu.

Ancak sonrasında LG'nin en iyi modellerinde hem yazılım hem de donanımla ilgili bazı aksaklıklar çıkınca ve yazılım güncellemeleri yavaş kalınca markaya olan talep sürekli düşmüştü.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?