banner39

banner35

Mars yüzeyinde böcek var iddiası

NASA araçlarının Mars üzerinde çektiği ve kamuoyu ile paylaştığı bir video, dikkatli izleyiciler tarafından ortaya yeni bir iddia atılmasına neden oldu. Bazı izleyiciler Mars yüzeyinde böcek dolaşıyor tartışmasını başlattı.

Bilim Teknoloji 07.11.2016, 11:46 07.11.2016, 11:48
Mars yüzeyinde böcek var iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

NASA'nın yayınladığı videolar üzerine başlayan tartışmalara bir yenisi daha eklendi. "NASA böyle bir durumu "Ay'a insan indi mi, yoksa inmedi mi" tartışması artık “Mars'ta yaşam var mı yok mu” tartışmasına bırakmış durumda. Yeni tartışma NASA'nın 2015 yılında yayınladığı bir Mars videosu üzerinde dönüyor. Söz konusu video Mars'ta hayat olduğunun sağlam kanıtı olarak internette popüler olmuş durumda.

Dikkatli izlendiğinde fark edilen hayat belirtisi iddiası Mars'ta kazı yapan Curiosity Rover aracının etrafında kazı sırasında dolaşan yaşam formları üzerine kurulmuş durumda. . 29 Ocak 2015 tarihinde çekilen videoda ki görüntülerde; kazı yapan cihazın çıkardığı gürültü ve titreşimden dolayı rahatsız olan bazı canlıların sağa sola kaçıştıklarının net olarak görülebildiği iddia ediliyor. Bilim adamları söz konusu iddia hakkında açıklama yapmazken gerçekten cihazın etrafında sağa sola kaçışan canlılar var mı kendiniz aşağıdaki videoyu izleyerek karar verebilirsiniz.

Bu esrarengiz hareketlerin yine sarsıntıdan hareket eden toprak parçaları olduğu iddiasının daha çok dillendirildiğini de belirtelim. Videonun yine de YouTube üzerinde 1 milyona yakın izlendiğini de hatırlatalım.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?