NATO, TÜBİTAK'a da el attı

TÜBİTAK ile NATO'nun İletişim ve Enformasyon Sistemleri Ajansı işbirliğine gidiyor. Yapılacak anlaşma kapsamında iki kurumun arasında bilimsel bilgi değişimi, teknoloji geliştirme ve ortak Ar-Ge çalışmalarının yapılması planlanıyor

NATO, TÜBİTAK'a da el attı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile NATO'nun İletişim ve Enformasyon Sistemleri Ajansı (NCIA) arasında Ar-Ge alanında işbirliği anlaşması imzalanacak.

TÜBİTAK'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurumun savunma, güvenlik ve uzay alanındaki önemli projeleri, 7-10 Mayıs arasında gerçekleştirilecek "11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı"nda sergilenecek.

Fuarda, TÜBİTAK'ın Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) ile NATO'nun bilişim sistemleri, bilgi güvenliği ve telekomünikasyon alanlarındaki projelerini yürüten İletişim ve Enformasyon Sistemleri Ajansı (NCIA) arasında Ar-Ge alanında işbirliği anlaşması imzalanacak.

Anlaşma kapsamında iki kurum arasında bilimsel bilgi değişimi, teknoloji geliştirme ve ortak Ar-Ge çalışmaları yapılacak.

İşbirliği anlaşması, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ile NCIA Genel Müdürü Emekli Korgeneral Koen Gijsbers tarafından imzalanacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 16:14
banner53
YORUM EKLE

banner39