banner39

Telefonlardaki casuslardan kurtulmanın yolu

İnsanlar uygulamalar ücretsiz ve ufak boyutlu oldukları için sürekli telefonlarına indiriyor ve bu sayede istedikleri gibi uygulamaları kullandıklarını, dahası güvenli olduklarını düşünüyorlar. Ancak ne yazık ki durum öyle değil. Çünkü bu yazılımlar sizin telefonlardaki bütün bilgileri çalıyor

Bilim Teknoloji 15.02.2014, 16:00 15.02.2014, 16:00
Telefonlardaki casuslardan kurtulmanın yolu

Milyonlarca mobil uygulamayı ücretsiz ve az yer kapladığı için güvenli zanneden mobil kullanıcılar, cihazlarındaki tüm bilgilerini hırsızlığa karşı savunmasız bırakıyor. Mobil istihbarat raporları, mobil kullanıcıların büyük güvenlik risklerine karşı bilinçlenmesi ve gerekli önlemleri alması adına büyük önem taşıyor.
    
Teknolojinin hayatımıza girdiği günden beri dijital dünyanın arka sokaklarında sürekli olarak bizleri tehdit eden yazılımlarla uğraşıyoruz.

İlk başlarda bu yazılımlardan anti virüs programları ile kurtulmaya çalıştık ancak o kadar çok casus yazılım yayılmaya başlandı ki anti virüs programları bile hızlarına yetişemedi ve zaten bir kere sistemimize girdikten sonra bütün bilgilerimizi alarak bizleri muhtemel tehlikelere karşı korumasız kılmaya başladı.

Durum böyle olunca da bir çok bilinçli kullanıcı, kullanacakları programları test etmeye ve inceleme yaptıktan sonra kullanamaya başladı.

İnsanlar uygulamalar ücretsiz ve ufak boyutlu oldukları için sürekli telefonlarına indiriyor ve bu sayede istedikleri gibi uygulamaları kullandıklarını, dahası güvenli olduklarını düşünüyorlar. Ancak ne yazık ki durum öyle değil. Çünkü bu yazılımlar sizin telefonlardaki bütün bilgileri çalıyor.

Sizler de bu konuda güvenlik tedbirleri almak istiyorsanız eğer mobil uygulama istihbaratı raporlarını incelemelisiniz.

MOBİL UYGULAMA İSTİHBARATI RAPORLARI

Mobil uygulama istihbaratı raporlarına Android sandbox sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Android sandbox güvenmediğiniz veya şüphe ettiğiniz zararlı uygulamaları analiz ederek neler yaptığını, kimler ile bağlantı kurduğunu kolayca öğrenebilirsiniz ayrıca bu sayede bütün kullandığınız uygulamaları inceletebilir ve sizler de zararlı uygulama analizi sayesinde mobil uygulama istihbaratı raporlamaları oluşturmaya yardımcı olabilirsiniz.

Mobil istihbarat raporlarına ulaşmak ve geri bildirimde bulunmak için:

www.androidsandbox.net

Kaynak: Ntvmsnbc

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?