banner15

Telefonunuzu modifiye edebileceksiniz!

Motorola modüler telefon konsepti Ara’yı duyurdu. Ara konsepti masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi işlemci, RAM ve ekran kartı gibi özellikleri değiştirebilmenizi sağlıyor.

Telefonunuzu modifiye edebileceksiniz!

Geçtiğimiz günlerde Phonebloks ile ortaya çıkan modüler telefon projesi,  Motorola Ara konseptiyle gerçeğe dönüşebilecek gibi görünüyor. Google’ın satın almasının ardından iddialı modellerle tekrar akıllı telefon pazarına dönen Motorola, Moto X ile rakiplerine hem gözdağı hem de bende buradayım mesajını vermişti.

Google satın almasının ardından ilk yılı durağan geçmesine rağmen ikinci yılda iddialı modeller ve projeler hayata geçirilmeye başladı. Google’ın hedefi Motorola ile birlikte geleceğe yön verecek projelere imza atmak olacak. İlk adım Motorola Moto X ile atıldı ve ikinci adımda sanırım Ara projesi olacak.

Motorola’nın duyurduğu Ara projesi, modüler yani parçaları değişebilir telefon üretmeyi amaçlıyor. Yani telefonun işlemci, RAM, grafik işlemcisi, depolama alanı gibi birçok parçası tıpkı masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi değiştirilebilir olacak. İşlemciniz sizin için yeterli değil mi modülü çıkartın ve daha güçlü işlemci takarak telefonunuzu güncelleyin. RAM mi düşük geldi, hemen RAM modülünü daha güçlüsüyle değiştirerek telefonunuzun performansını yükseltebileceksiniz.

Ara projesi üzerinde 1 yıldır çalışan Motorola ekibi, Phonebloks videosundaki konsepte oldukça benzeyen bir modele imza attı ve Motorola, Phonebloks konseptinin yaratıcısı Dave Hakkens ile birlikte Ara projesinde çalışıyor. Projeyle ilgili son bilgilere göre Motorola, Ara projesi için geliştiricilere davet göndermeye başlamış bile. Ara projesinin geliştirici kitinin önümüzdeki kış aylarında kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 19:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48