Türk hackerlar: Anonymous'u biz engelledik

İnternet güvenliği filtresine karşı olanların özellikle abarttığı uluslararası hacker saldırısının Türk hackerlar tarafından geri püskürtüldüğü iddia edildi

Bilim Teknoloji 10.06.2011, 15:12 10.06.2011, 15:12
Türk hackerlar: Anonymous'u biz engelledik

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uluslararası hacker grubunun Türkiye'ye yönelik sanal saldırılarının Türk hackerlar tarafından püskürtüldüğü iddia edildi. Ay Yıldız Tim isimli Türk hacker grubu, Anonymous'un saldırılarını kendilerinin önlediğini savundu.

Dipnot.tv'ye konuşan Ay Yıldız Tim hacker grubu, Anonymous grubunun dün bazı sitelere yaptığı saldırı girişimine karşılık, önümüzdeki hafta özellikle İspanya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerine imha amaçlı siber saldırı düzenleyeceğini duyurmuştu.

Anonymous ekibinin Devlet kurumlarına saldırı düzenlemesinin ardından karşı taaruza geçtiğini iddia eden ve bir siber savaş başlattıklarını duyuran Ay Yıldız Tim isimli Türk Hackerlar yeni saldırılara hazırlanıyor.

Ay Yıldız Tim yetkilisi, başlayacak olan siber savaşla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar;

"Biz Ay Yıldız Tim olarak bu ülkenin evlatlarıyız. Vatanını milletini seven ve ona hizmet eden kişileriz. Bu saldırı bir sansür saldırısı değildir. Bir sansür saldırısı olsa bizde destek verirdik. Bu saldırı tamamiyle politik.

Şu anda Yunan, Ermeni, Bulgar, İsrailli ve Amerikalı hackerlar birleşerek saldırılara devam etmekteler. Yaşanan saldırılarda Ay Yıldız Tim'in savunması olmasaydı çok daha vahim sonuçlar ortaya çıkabilirdi.

Ay Yıldız Tim Anonymous isimli grubun saldırı serverı olarak kullanılan Boot - Net'i çaldı. Bu hareketle elleri ayaklarına dolandı Anonymous'un. Şayet bu hamle gerçekleşmemiş olsaydı çok ağır bir fatura ortaya çıkardı.

Şimdi bu yaşananlardan sonra sessiz kalamayız. Ay Yıldız Tim'in efsane isimleri tekrardan aramıza katıldı. Nasa'daki bir sisteme girip orayı çökerten bir hackerımız vardı, Pentagonu hackleyen bir arkadaşımız daha vardı. O arkadaşlar artık bu işlere girmiyorlardı. Ancak söz konusu vatan olunca tekrardan aramıza katıldılar.

Şimdi çok büyük bir taaruz başlatıyoruz. Bütün bir Avrupa'yı etkisi altına alacak bir saldırı. Avrupa'dan bize saldırı yaparken ne Polis ne de başka bir kurum o arkdaşlara bir şey dedi. O nedenle intikamımız alınacak.

Tarihin en büyük siber savaşı başlamak üzere. Seçimlerden hemen sonra saldırılarımız başlayacak."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?