banner39

Twitter heyeti BTK Başkanı'yla görüştü

Üç ay aradan sonra ikinci kez Türkiye’ye gelen Twitter'ın yetkilileri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ile bir araya geldi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın yetkilileri 3 ay aradan sonra yeniden Türkiye'ye geldi.

Bilim Teknoloji 25.08.2014, 21:53 25.08.2014, 21:53
Twitter heyeti BTK Başkanı'yla görüştü

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kamu Politikaları Direktörü Sinead McSweeney başkanlığındaki heyet ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer yaklaşık 1,5 saat süreyle görüştü.

Sonrasında herhangi bir açıklama yapılmayan toplantıda, Twitter'in Türkiye'de ofis açması ve Ar-Ge faaliyetlerini Türkiye'ye taşıması konularının ele alınması bekleniyordu.

Acarer Ankara'da gerçekleştirilen ilk toplantıyla Twitter ile resmi temasın sağlandığını, ikinci toplantıda ise teknik konuların ele alındığını belirtmişti.

İrlanda'nın başkenti Dublin'de 21 Mayıs'ta yapılan ikinci görüşmede en somut gelişme, "Türkçe canlı destek hattının kısa süre içinde devreye gireceğinin" açıklanması olmuştu.

Bu arada İstanbul'daki toplantıda yer alması beklenen Twitter'ın Uluslararası Kamu Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell, görüşmeye katılmadı.

BTK Başkanı Acarer, toplantıya ilişkin açıklamanın daha sonra yapılacağını söyledi.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?