Twitter kullanıcılarından İhvan'a destek

Twitter kullanıcıları, İhvan'ın Mısır ve özellikle Körfez ülkeleri medyasında maruz kaldığı karalamalara dikkati çekerken, terör suçlamalarına kulak verilmemesi çağrısı yaptı.

Twitter kullanıcılarından İhvan'a destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcıları, açtıkları yeni bir hesapla Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) destek oluyor.

Kullanıcılar, #İnsaf_İhvan adı altında açılan hesapta, teşkilatın Mısır ve özellikle Körfez ülkeleri medyasında maruz kaldığı karalamalara dikkati çekerken, İhvan'la ilgili terör suçlamalarına kulak verilmemesi çağrısı yaptı.

Twitter'da "Onları dinleyin, metotlarını daha iyi öğrenmek istiyorsanız kitaplarını okuyun, onları anlamak için diyalog kurun", "İhvan liderlerinin meşruiyetten yana tavır koyduğu için Mısır hapishanelerinde olduğunu söylemek insaflı bir davranış olacaktır" gibi mesajların yanı sıra "Onları eleştirdim ancak beni kafir ilan etmediler. Aynı görüşü paylaşmasak da onlara saygı duyuyorum" ve "Cemaatler içinde şiddete en uzak olanı İhvan'dır. 80 yıldır maruz kaldığı baskıya rağmen silahlı mücadeleye girmemiştir. Girdiği ilk seçimde de büyük başarı elde etmiştir" ifadelerine yer verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2014, 08:13
banner53
YORUM EKLE

banner39