banner39

Twitter müdavimlerini sevindirecek haber

Twitter, ciddi kullanıcıları sevindirecek bir gelişmeye nihayete hayata geçirdi. Kullanıcılar artık geçmiş tweetlerini arşiv olarak bilgisayarına indirebilecek

Bilim Teknoloji 17.12.2012, 11:16 17.12.2012, 11:16
Twitter müdavimlerini sevindirecek haber

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyanın en yayın mikroblog ağı Twitter, kullanıcılarını sevindirecek bir uygulamayı hayata geçirdi. Siteninn bir süredir beklenen özelliği sonunda kullanıcılara sunuldu, tweet geçmişi bilgisayarlara inmeye hazır hale geldi.

Henüz tüm Twitter kullanıcılarına açılmayan özellik sayesinde kullanıcılar Twitter iletilerini indirebilecek. Bunun için kullanıcı Ayarlar bölümüne girdikten sonra Your Twitter Archive (Twitter Geçmişiniz) seçeneğine tıklaması gerekiyor. Ardından arşviniz hazır olduğunda e-posta adresine bir link gönderiliyor ve bu link aracılığıyla tweetleri bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Linke giren kullanıcılar Twitter'ın arabirimine benzer bir HTML dosyasında tüm tweetlerini görüntüleyebiliyor.

Ancak haberin başında da söylediğimiz üzere Twitter bu özelliği için çok az sayıda kullanıcıyla işe başlamış ve ilerleyen haftalarda tüm kullanıcıların bu özellikten faydalanması gerekiyor.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü