Twitter'a erişim engeli

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'a erişim sağlanamıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, tüm iyi niyetlere rağmen Twitter'in yükümlülüklerini yerine getirmediğini savundu

Twitter'a erişim engeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Twitter kullanıcıları, hesaplarına girmek istediklerinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile bazı mahkemelerin çeşitli kararları doğrultusunda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından koruma tedbiri uygulandığına ilişkin ekran görüntüsüyle karşılaştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan yapılan açıklamada, "Mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada "Vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter'a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür" denildi ve Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 07:32
banner53
YORUM EKLE

banner39