banner15

Twitter'ın doğrudan mesajlarında hack tehlikesi

Twitter adına kullanıcıları "Doğrudan Mesaj" yöntemiyle sahte mesajlar gönderiliyor. Mesajlarla birlikte gönderilen linklere tıklayanlar hesaplarını kaybedebiliyor

Twitter'ın doğrudan mesajlarında hack tehlikesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mikro blog sitesi Twitter kullanıcılarının hesapları doğrudan mesaj (DM) yoluyla hackleniyor. DM'den gelen virüslü mesajlara eklenen linklere tıklayan kullanıcılar hesaplarını kaybediyor.

DM yoluyla Twitter hesaplarına gönderilen ve kendine 'Security Turkey' adını veren sahte hesaplardan kullanıcıya gelen mesaj ise şöyle: Hesabın Twitter'a ait olmayan bir internet sitesi veya hizmeti tarafından ele geçirilmiş olabilir. Şimdilik hesabını güvenli tutabilmek amacıyla kilitledik. Size özel oluşturulan bağlantıdan yeniden giriş yaparak hesabını güvene almalısın.

Twitter'dan gelmiş gibi görünen bu mesajların ortak özelliği hesabınızın tehlikede olduğunu söylemeleri ve sizi mutlaka bitly veya uzantılı kısaltılmış linkler aracılığıyla olası virüslerin bulunduğu adreslere tıklatmak.

Twitter, sakıncalı gördüğü durumlarda kullanıcılara DM yoluyla değil mail yoluyla ulaşmayı tercih ediyor ve hiçbir şekilde mail adresinde herhangi bir link paylaşmıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 11:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35