banner39

ABD'den sıcak uyarı: Aşırı sıcaklarda suç işlemek çok tehlikeli

ABD polisinden suç işlemeyi düşünenlere çağrı: Havalar çok sıcak daha sonraya erteleyin

Çevre ve İklim 23.07.2019, 17:53
ABD'den sıcak uyarı: Aşırı sıcaklarda suç işlemek çok tehlikeli

ABD’nin Massachusetts eyaletine bağlı Braintree Polisi, ülkeyi etkisi altına alan sıcak hava dalgası nedeniyle bir çağrıda bulunarak, "Aşırı sıcaklarda suç işlemek çok tehlikeli. Havalar serinlediğinde tekrar görüşürüz." mesajını paylaştı.

Resmi Facebook hesabında paylaştığı uyarı mesajında Braintree Polisi "Aşırı sıcaklarda suç işlemek çok tehlikeli. Evinizde kalın klimayı açın, Strangers Things dizisinin üçüncü sezonunu izleyin, FaceApp ile oynayın, bodrum katınızda karate yapın." diyerek suç işleme düşüncesinde olanlara bunu ertelemeleri çağrısında bulundu.

CNN'e konuşan polis departmanı yetkilileri, sosyal medya hesaplarının çalınmadığını ve uyarının kendilerinden geldiğini doğruladı. Ancak söz konusu Facebook paylaşımı daha sonra kaldırıldı.

Geçtiğimiz cuma günü Illinois eyaletindeki Park Forest Polisi de buna benzer bir açıklama yapmış ve 'canı sıkıldığı için suç işleyenlere evde kalmaları çağrısında' bulunmuştu. Daha sonra sosyal medyada paylaştıkları bir mesajda, "Polis memuru Justin Malachowski, bugün suç işleme isteklerini iptal eden herkese teşekkür ediyor. Sizlerin sayesinden kesinti olmadan aldığı dondurmayı bitirme imkanı buldu” ifadeleri yer alıyordu.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?