Ağaçlarla evlenen adam bir nikah daha kıydı

Ormanların yok olmasına ve küresel ısınmaya dikkat çekmek için isteyen Perulu aktör ve aktivist Richard Torres, bu kez de Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir ağaçla "evlendi".

Çevre ve İklim 17.05.2022, 13:48
Ağaçlarla evlenen adam bir nikah daha kıydı

Brüksel'deki bir parkta yer alan ağaçla evlenen Torres, düzenlediği evlilik töreninde Peru'nun adetlerini uyguladı. Torres, törene pirinç, çeşitli meyveler, çiçekler, hatta bir yüzük getirdi, ayrıca ağaca gelinliği andıran beyaz bir kumaş astı.

Evlilik töreninden görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan Torres, ağaçla evlenmesini tabiatın korunması için yaptığı eğlenceli ve sembolik bir eylem olarak değerlendirdi.

Torres, "Yardım istemek için Belçikalı bir ağaçla evlendim. Biz insanlar dünyada tabiatı tahrip ediyoruz. Acilen ağaçlarımızı kurtarmak zorundayız. Yeryüzündeki tüm kadın, erkek ve çocuklardan talebim ağaç dikmeleri. Dünya bizim tek evimiz ve şu anda büyük tehlike altında." dedi.

Daha önce de Meksika, Arjantin, Kolombiya, Brezilya, Küba gibi ülkelerde "ağaçlarla evlenen" Torres, 2013'ten bu yana ormanların tahrip edilmesi, iklim değişikliği, küresel ısınma gibi çevre sorunlarına dikkati çekmek için çalışıyor.

Torres, Avrupa ülkelerinde "evliliklerini sürdürmek", Brüksel'den sonra Paris, Berlin ve Floransa gibi kentlere giderek benzer eylemler yapmak istiyor.

Peru'daki "Dünyanın Yeşil Kalpleri" isimli bir sivil toplum kuruluşunu da yöneten Torres, dünyanın çeşitli kentlerinde 100 evlilik töreni düzenleyerek Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi hedefliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?