Erdoğan: Çevre dersi vermeye kalkanlar PKK’nın çevre terörünü ağzına almıyor

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" fidan dikimi programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize çevre konusunda ders vermeye kalkanlar, bölücü örgütün çevre terörünü ağızlarına dahi almıyor." dedi. Erdoğan, “Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi ile her öğrencinin ilk ve ortaokul döneminde 8’er fidan yetiştirmiş olacağını belirtirken, 2023 yılı sonuna kadar toplamda 7 milyar fidanın dikilmesini hedeflediklerini söyledi.

Çevre ve İklim 11.11.2020, 13:41
Erdoğan: Çevre dersi vermeye kalkanlar PKK’nın çevre terörünü ağzına almıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefesfidan dikimi programında konuştu. Erdoğan, “Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar toplamda 7 milyar fidanın toprakla buluşmasını sağlamaktır.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar ise şöyle:

“Gezi olaylarında güya çevre adına sokakları yakanlar, esnafın malını yağmalayanlar, fidan dikimi seferberliğimizi kötüleme yarışına girdi.

Bize çevre konusunda ders vermeye kalkanlar, bölücü örgütün çevre terörünü ağızlarına dahi almıyor.

Kalbi nefretle kuruyanlara inat geçen sene diktiğimiz fidanların hemen hepsi bu yıl boy veriyor, filiz veriyor.

Biz tabiatla kardeş, çiçekle, yeşille, toprakla dost bir ülkeyiz. Ağaca bitkiye değer veren güzel bir geleneğe sahibiz.

Her yıl yaklaşık 12 milyon yavrumuza fidan kapları ve tohumları teslim ederek kendi fidanlarını kendilerinin yetiştirmesini sağlayacağız.


“Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi ile geleceğimizin fidanı çocuklarımız, ilk ve ortaokul döneminde 8’er fidanı yetiştirmiş olacak.

Ülkemiz ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa’da 1’inci, dünyada ise 4’üncü sırada yer alıyor.

Daha yeşil, daha müreffeh bir ülke ideali ile çıktığımız bu yolda sahte çevrecilere aldırmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Orman yangınlarına müdahalede 10 dakika hedefi
Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar toplamda 7 milyar fidanın toprakla buluşmasını sağlamaktır.

Rabbimizin bize emaneti olan tabiata, yeşiliyle, canlılarıyla, şehirleriyle, tarihi ve doğal güzellikleriyle sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

Orman yangınlarına müdahale süresini 40 dakikadan 12 dakikaya düşürdük. İnşallah bu süreyi 10 dakikanın altına indireceğiz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?