banner39

Milli Ağaçlandırma Günü '11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes' Programı

Türkiye’nin üçte biri ormanlarla kaplı. Bu oran her geçen yıl daha da artıyor. Son 16 yılda 4 milyar 300 milyon fidan dikildi. 2023’e kadar da 7 milyar fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor.

Çevre ve İklim 11.11.2019, 11:46 11.11.2019, 12:57
Milli Ağaçlandırma Günü '11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes' Programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Geleceğe Nefes programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 81 ilde 11 milyon fidan dikimi başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fidan dikme etkinliğinde açıklamalarından bazı başlıklar şu şekilde:

Hedefimiz zümrüt yeşili görüntüsüne kavuşan bir Türkiye'dir. Toprakla buluşturduğumuz bu fidanların hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Milletimiz, hep olduğu gibi bugün de tarih yazıyor. İstiklaline ve istikbaline yönelik saldırılara karşı verdiği mücadeleyle tarih yazıyor. Terör örgütlerine karşı tarih yazıyor. Ekonomide, sanayide, ihracatta, turizmde, her alanda tarih yazıyor.

Bizim yeşil sevgimizi, ağaç hassasiyetimizi, çevre hassasiyetimizi kimsenin terazisi, ölçmeye yetmez. 25 yılı aşan hizmet müktesebatımız, bunların eşsiz örnekleriyle doludur.

Ülkeyi üç beş ağaç için savaş alanına çevirenler, bugün 11 Milyon fidan toprakla buluşuyor, Neden sessizler? Nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar? Çünkü bunların derdi ağaç değil. Geçmişte birileri ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Nerede o ağaç diye ortalığı karıştıranlar?

Şu gaflete bakın, şimdi birileri temel atmama töreni yapıyor. 

Ülkeye ve millete hizmet bunların bünyesine ağır gelir. 

Kendilerine yakışanı yapmışlar.

Bu yaklaşım İstanbul’u gelecekte yine kokuya, pisliğe mahkum etmek demektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki Batıkent Çakırlar mevkisinde düzenlenen programa katıldı. Programa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de katıldı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?