banner39

banner35

Sudocrem'den 7 bin 300 çam fidanı

“Sudocrem ile ormanlar büyüyor" sosyal sorumluluk proje ile 7 bin 300 çam fidanı dikildi

Çevre ve İklim 12.12.2019, 14:26
Sudocrem'den 7 bin 300 çam fidanı

Nisan ayında başlatılan 'Sudecrem ile Ormanlar Büyüyor' sosyal sorumluluk projesi ile 7 bin 300 çam fidanı dikildi. Projenin ilk etabında Beykoz Göllü Köyü'ne 300 adet çam fidanları dikildi. Sonrasında ise diğer fidanlar, hastane bahçelerine ve eczanelerin etrafına dikildi.  

''İLK ETAPTA 600 AĞAÇLIK İLK ORMANIMIZ YEŞERMİŞ OLDU''

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Sudocrem Ürün Müdürü Çağrı Güzel, ''2019 Nisan ayında başladığımız bu proje, Sudocrem ve Biocodex Türkiye olarak bizleri çok heyecanlandıran bir projedir. Firma olarak 88 yıldır milyonlarca bebeği büyüttük şimdi de bebek ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için ağaçları ve ormanları büyütüyoruz felsefesiyle başladığımız proje şu an 7 bin 300 çam fidanlık büyük bir ormana dönüştü ve büyümeye devam edecek. Projemize Sudocrem ve anne-bebek bloggerlar ile yaptığımız toplantımız ile başladık. 300 adet davetli adına Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) - Dikili Bir Ağacım ile beraber Beykoz Göllü Köyü'ne çam fidanları diktik. Aynı zamanda 300 katılımcıya da bebekleri ve çocukları ile dikmeleri için bir fidan da hediye ettik. Toplamda 600 ağaçlık ilk ormanımız yeşermiş oldu. Projenin ikinci aşamasında ürünümüzü seven annelerin hem isimlerine fidan dikip hem de fidan hediye ettiğimiz paketler yollamaya başladık. Hala gönderimi devam eden gönderimler ile toplamda 700 fidana ulaştık'' dedi.

“DOKTOR VE ECZACILARIMIZ DA DESTEK VERDİ”

''Projenin üçüncü aşamasında ise ürünümüzü güvenle reçeteleyen 3 bin 500 pediatristimize ve 2 bin 500 ürünümüzü öneren eczacılarımıza fidanlarını ulaştırdık.” diyen Çağrı Güzel, “Onlar da hastane bahçelerine, eczanelerinin etrafına fidanlarını diktiler. Bugün projemiz hakkında çok mutluyuz ve umutluyuz, çünkü toplamda 7 bin 300 çam fidanı hem İstanbul'da dikilmeye başladı ve gönderimlerimiz ile tüm Türkiye'de bebeklerin ilk fidanları olarak yeşermeye devam ediyor. Firma olarak hem Türk sağlık sektöründe hem de anne-bebek kategorisinde bebeklerimizin geleceklerine birer ağaç hediye etmekten daha değerli bir hediye olmadığını düşündüğümüz için bu projeye devam edip milyonlarca bebekle milyonlarca ormanı büyüteceğiz''. diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?