banner15

Batı 'Yeni Türkiye'den çekiniyor

Newsweek'te yer alan makalede, Türkiye'ye operasyon çağrısında bulunulurken, "özgür dünya Erdoğan'a karşı ne kadar çabuk hareket ederse, dünyamız o kadar güvenli olacaktır. Türkiye dönüştürülmeli" ifadeleri yer aldı.

Batı 'Yeni Türkiye'den çekiniyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

31 Temmuzda yayımlanan "Erdoğan Kürtleri kırmak ve Osmanlı'yı diriltmek istiyor" başlıklı haberde çarpıcı ifadeler kullanıldı. Jonathan Watchel ve Albert Watchel imzalı haberde, Türkiye'nin son yıllardaki dış politikasına değinildi.

Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde, dış politikada saldırgan bir tutum izlendiği bahsedilirken, iç siyasette de Kürtlerin kullanıldığını ve 2013 yılındaki "Kürt açılımı"na rağmen son dönemlerde Kürtlere karşı saldırgan bir politika izlendiği belirtildi.

Newsweek'in haberinde, Türkiye'nin "terör rejimi"ne doğru yöneldiğine ve Türkiye'nin bir zamanlar demokratik ve ılımlı olduğuna değinildi. Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı devirmek istediği ifade edilirken bölgedeki operasyonlarda Kürtlerin katledildiği iddia edildi.

Haberde, Erdoğan'ın, "Sünnilerin lideri" sıfatıyla hareket ettiğini ve Orta Doğu'da karmaşa yarattığı iddiasında bulunuldu. Türkiye'nin Rusya ve Amerika'yla ikili ilişkilerinin bulunduğu belirtilirken, Erdoğan'ın dış politikasının ikilik içerdiği ve akıl dışı olduğu iddia edildi.

ÖZGÜR DÜNYA TÜRKİYE'YE KARŞI HAREKETE GEÇMELİ

Jonathan Watchel ve Albert Watchel tarafından yazılan haberin sonunda, çok tartışılacak ifadeler yer aldı. Türkiye'nin tüm dünya açısından tehlikeli olduğunu ve "dünyanın en güçlü devleti olan Amerika"nın çok önemli yardımlarda bulunabileceğine değinildi.

Haberde, Türkiye'ye operasyon çağrısında bulunulurken, "özgür dünya Erdoğan'a karşı ne kadar çabuk hareket ederse, dünyamız o kadar güvenli olacaktır. Türkiye dönüştürülmeli" ifadelerinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
DAVUT TUNCER
DAVUT TUNCER - 2 yıl Önce

ÖZGÜRLÜKTEN ANLAMAYAN BEŞ PARA ETMEZ BATI ÇIKARLARINA TERS DÜŞEN OLUNCA ÖZGÜRLÜK ŞARLA TANINI ÖN PLANA ATARAK SÖZDE ÖZGÜRLÜK ANLAYIŞINDA.OSMANLI RUHUYLA SİZİ TEKRAR TARİHİN DERİN SAYFALARINA GÖMECEĞİZ TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARLAR.

banner39

banner50

banner47

banner48