banner39

Irak ve Fransa Bağdadi'nin videosunu incelemeye aldı

DEAŞ lideri Bağdadi'nin son videosu sonrası "Fransız teşkilatları videoyu inceliyor" açıklaması yapan Fransa Savunma Bakanı'nın ardından Irak Başbakanı Abdülmehdi de Bağdadi'nin uzak bir bölgede olduğunu öne sürdü

Genel 02.05.2019, 08:17
Irak ve Fransa Bağdadi'nin videosunu incelemeye aldı

Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi Berlin’deki basın toplantısında, DEAŞ lideri Bağdadi'nin en son yayınlanan video görüntüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Abdülmehdi açıklamasında, “Şu an istihbarat bilgisini paylaşamayız ama Bağdadi’nin uzak bir bölgede bulunduğu videodan anlaşılıyor” dedi.  

Abdülmehdi, Sri Lanka’daki Paskalya saldırılarını işaret ederek, “DAEŞ (IŞİD) küçük bir örgüt değil. Her yere yayılmış durumda ve militanlarına güven aşılamaya çalışacak. Sri Lanka’dakine benzer eylemler yapacak. Fakat kabiliyetleri büyük oranda azaldı” diye konuştu.

Fransa Savunma Bakanı Florence  Parly, Twitter'dan yaptığı açıklamada, “Bağdadi’nin -hilafetsiz halifenin- görüntüler, şu durumda dikkatlice ele alınmalı. Fransız teşkilatları videoyu inceliyor. Eğer video gerçekse, bir süredir söylediğimiz şeyi doğrulamış oluyor: DAEŞ’in (IŞİD) toprağı kalmadı ama DAEŞ yok olmuş da değil” dedi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?