banner15

'21. Yüzyıl Türkiye'nin asrı olacak!'

Milli Savunma Bakanı Yılmaz'a göre 21. yüzyıl Türkiye'nin asrı olacak

'21. Yüzyıl Türkiye'nin asrı olacak!'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanlığı görevine atandıktan sonra memleketi Sivas'ın Gürün ilçesine ilk kez gelen Bakan Yılmaz, dün geceyi ilçede geçirdiMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 21. yüzyılın Türkiye'nin asrı olacağını bildirdi.

Sabah saatlerinde esnaf ziyaretinde bulunan Yılmaz, Gürün Ulu Camisi'nde cuma namazını kıldıktan sonra İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Burada vatani görevini yapan askerlerin bayramını kutlayan Yılmaz, daha sonra ilçeye bağlı Suçatı beldesi ile Bahçeiçi ve Tepecik köylerini ziyaret etti.
Hemşehrileri yoğun ilgi gösterdiği Bakan Yılmaz, vatandaşlarla da hatıra fotoğrafları çektirdi. Yılmaz'a Gürün elması ve kayısısı ikram edildi. Yılmaz, temasları kapsamında bazı hemşehrilerine de taziye ziyaretinde bulundu.

Yılmaz, Bahçeiçi köyünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, seçim öncesi ve sonrasında yaptığı ziyaretlerde vatandaşların en çok iş talebinde bulunduğunu belirterek, işsizlik sorununu çözmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Türkiye'de işsizlik oranının yüzde 9-10 civarında olduğunu ifade eden Yılmaz, bu rakamın birçok Avrupa ülkesindeki oranın çok çok altında olduğunu kaydederek, 2023 yılında Türkiye'de işsizlik oranını yüzde 5'e düşürmeyi hedeflediklerini belirtti.

En önemli sıkıntının terör sorunu olduğunu kaydeden Yılmaz, ''Biz İnşallah onu da aşacağız'' dedi.
Türk milletinin en zor günlerde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek İstiklal Savaşı'nı kazandığını ifade eden Yılmaz, 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresi'nde yurdun doğusundan, batısından olmak üzere her yerinden delegelerin yer aldığını belirterek, ülkedeki tüm insanları birer kardeş olarak gördüklerini söyledi.

Türkiye'nin iyi yolda olduğunu anlatan Yılmaz, ''Şimdi bölgemizin lideriyiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın'' ifadelerini kullandı.

Ülkenin güçlenmesini, bölgede umut olmasını istemeyenlerin, bölücü terör örgütü ile ''Türkiye'den ne kopartırım'' düşüncesinde olduğunu belirten Yılmaz, milleti teröre karşı birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye çağırarak, ''Biz bir olursak, birlik olursak, aşamayacağımız bir engel yok'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2011, 01:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35