banner39

banner35

"250 milyon dolar olan ticaret hacmi hedefimize doğru yürüyoruz"

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ile imzalanan anlaşmaların ardından ortak basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "250 milyon dolar olan ticaret hacmi hedefimize doğru yürüyoruz. İnşallah bu rakama da en kısa zamanda ulaşacağız. İş adamlarımızı yatırımlarını artırmaları için teşvik ediyoruz." şeklinde konuştu.

Dış Politika 20.02.2022, 21:21
"250 milyon dolar olan ticaret hacmi hedefimize doğru yürüyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ile imzalanan anlaşmaların ardından ortak basın açıklaması yaptı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nde kabul ettiğimiz eylem planıyla Afrika ile ilişkilerimiz bakımında yol haritası belirledik.

FETÖ ile mücadelemizde desteğini esirgemeyen Kongo Demokratik Cumhuriyeti makamlarına teşekkür ediyorum.

Eğitim ve kültür alanındaki iş birliğimizi geliştirmek istiyoruz. Türkiye Maarif Vakfı okulumuzun başarılarıyla kendinden söz ettirdiğini görüyoruz. Okulumuz öğrencilerinin üstün başarı elde etmesi ziyadesiyle sevindiricidir.

"1 milyon doz Sinovac ve 100 bin doz TURKOVAC aşısı göndereceğiz"

Demokratik Kongo'ya 100 bin doz aşıyı beraberimde getirdim. Sağlık Bakanlığımız 1 milyon doz Sinovac ve 100 bin doz TURKOVAC aşısını yine gönderecek.

"250 milyon dolar olan ticaret hacmi hedefimize doğru yürüyoruz"

250 milyon dolar olan ticaret hacmi hedefimize doğru yürüyoruz. İnşallah bu rakama da en kısa zamanda ulaşacağız. İş adamlarımızı yatırımlarını artırmaları için teşvik ediyoruz.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?