banner39

'AB şu an CHP'nin yanında değil'

AB'nin CHP konusunda hala şüphelere ve soru işaretlerine sahip olduğunu belirten Lagendijk, Kılıçdaroğlu'nun net olmadığını söyledi.

Dış Politika 02.10.2010, 14:58 02.10.2010, 14:58
'AB şu an CHP'nin yanında değil'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'nin Brüksel ziyaretini değerlendiren Avrupa Parlamentosu eski üyesi Joost Lagendijk, "Sadece Brüksel'dekiler değil bence Türkiye'deki insanların Sayın Kılıçdaroğlu'ndan beklediği, ortaya net ve açık şekilde bir AB planı ile çıkmasıdır. Sadece Türkiye'deki favori parti olmalarını söylemeleri yetmez. Şimdilik AB, CHP'nin yanında değil diyebilirim" dedi.

CNNtürk'e konuşan Lagendijk Kılıçdaroğlu için "Brüksel'deki parlamenterlerin kafasında hala Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı soru işaretleri var diyebilirim" dedikten sonra şöyle konuştu: "Kendisinin Brüksel ziyaretini bana anlatanlar, CHP lideri olarak çok fazla kendilerini Türkiye'deki reform ve değişimler konusunda ikna edemediklerini söyledi. Çünkü yine CHP'nin eski söylemi ile Brüksel'e gelmişti. Sadece Brüksel'dekiler değil bence Türkiye'deki insanların Sayın Kılıçdaroğlu'ndan beklediği, ortaya net ve açık şekilde bir AB planı ile çıkmasıdır. Sadece Türkiye'deki favori parti olmalarını söylemeleri yetmez.
Eğer Başbakan Erdoğan'la masaya oturur ve 2 önemli konuyu, anayasa ve Kürt açılımını konuşabilir hatta çözüme ortak olabilirse o zaman kafalardaki imajını değiştirebilir. İşte o zaman Brüksel'deki o adamlar Sayın Kılıçdaroğlunun, eski lider Deniz Baykal'dan aslında farklı bir adam, farklı bir lider olduğunu anlar, görürüler. Şimdilik AB, CHP'nin yanında değil diyebilirim."

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü