banner39

Ahmedinejad ile Erdoğan gövde gösterisi yapacak

Konya'da düzenlenecek "Şeb-i Arus" etkinliklerine Başbakan Erdoğan'ın davetlisi olarak İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile Tacikistan Cumhurbaşkanı İmam Ali Rahman da katılacak.

Dış Politika 14.12.2012, 16:22 14.12.2012, 18:58
Ahmedinejad ile Erdoğan gövde gösterisi yapacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Toplu açılışlarla büyük bir gövde gösterisi yapmaya hazırlanan Başbakan Erdoğan'ın pazar günkü programına İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejat da katılacak.

16 Aralık Pazar günü Konya'ya gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan ve 737 milyon TL'ye mâl olan 38 tesis ve yatırımın toplu açılış törenine katılacak.

Konya Ovası'nı suyla buluşturacak olan Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel başta olmak üzere 38 yatırımın resmi açılışı, Pazar günü Mevlana Meydanı'nda saat 13:00'da gerçekleştirilecek.

Başbakan Erdoğan, açılış töreninin yanı sıra birçok önemli toplantıya da katılacak.

Erdoğan, 16 Aralık Pazar akşamı İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinnecad, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile daha birçok bakanın katılacağı ve Konya Dedeman Otel'de AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından organize edilen toplantıda, Türkiye ve dünyaya önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

Yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya programının ikinci günü olan 17 Aralık'ta Konya'da faaliyet gösteren STK temsilcileriyle Dedeman Otel'de kahvaltıda bir araya gelecek. Bu programın yanı sıra devlet protokolü ile yine Dedeman Otel'de öğle yemeğine katılacak olan Başbakan Erdoğan ve protokol üyeleri, Anemon Otel'de Başbakan Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejat onuruna verilen akşam yemeği programına katılacak, daha sonra da Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenecek Şeb-i Arus programına katılacak.

Mevlana'nın 739. vuslat yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek Şeb-i Arus törenine, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile Tacikistan Cumhurbaşkanı İmam Ali Rahman da katılacak.

Başbakanlık yetkililerden alınan bilgiye göre, 17 Aralık'ta Konya'da düzenlenecek anma törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman da katılacak.

 

 

banner53
Yorumlar (1)
atıf tuna 8 yıl önce
Mevlana Allah aşkını edebi dille anlatan önemli bir karakter ve bu rahmetli şahısı anmada sünni ve şii iki siyasetçinin bir araya gelmesi çok hoş bir gelişme
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü