banner15

AK Parti Grubu'nda Dugin sürprizi

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nın ardından toplantıya katılan Rus Stratejist ve Siyaset Bilimci Alexander Dugin ile sohbet etti

AK Parti Grubu'nda Dugin sürprizi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bugün AK Parti grup toplantısını yerinde takip edenler arasında Rus stratejist ve siyaset bilimci Aleksandr Dugin de vardı. Türk kamuoyunda Putin'in danışmanı sıfatıyla tanınan Dugin, Başbakan Binali Yıldırım ile de bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Dugin daha sonra, Meclis'in 15 Temmuz darbe girişimde hasar gören kısımlarını gezdi, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in mesajı olup olmadığı sorusu üzerine Dugin, Putin'in sözlü mesaj göndermediğini, hareketleriyle zaten mesaj verdiğini belirtti. Dugin, "Sayın Putin'in en önemli mesajı Türkiye'ye stratejik ortaklık teklif ediyor ve dostluk elini uzatıyor. Bunu zaten herkes biliyor. Stratejik ortaklığın anlamı nedir? Bunu uzman kişiler ve entellektüel kesimin araştırması lazım." ifadesini kullandı.

"TBMM'Yİ BOMBALAYAN İNSANLARIN ARKASINDA KİMLERİN DURDUĞU..."

Dugin, "Türkiye NATO üyesi, stratejik ortaklık Türkiye'nin pozisyonuyla çelişmiyor mu?" sorusuna, "O sizin kararınız. Siz bağımsız ulusal bir devlettiniz. Türkiye parlamentosunu, TBMM'yi bombalayan insanların arkasında kimlerin durduğunu biliyorsunuz. Bu Rusya değil kesinlikle" karşılığını verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 15:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35