banner39

Alman basınının 'Leopard' iddiasına Bakan Çavuşoğlu'ndan cevap

Alman Der Spiegel dergisi, Türkiye'nin Afrin operasyonu nedeniyle Alman hükümetinin TSK'nın elindeki Leopard tanklarının modernizasyonu projesini dondurduğu iddiasında bulundu etti. Bakan Çavuşoğlu ise iddialara ilişkin, 'Leopard tanklarıyla ilgili bir komisyon toplanacaktı. Bu komisyon toplantısı ertelendi. Askıya alma ya da iptal diye bir şey yok' ifadelerini kullandı.

Dış Politika 25.01.2018, 19:06 25.01.2018, 19:06
Alman basınının 'Leopard' iddiasına Bakan Çavuşoğlu'ndan cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Karin Kneissl ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu, soruları cevapladı.

Bakan Çavuşoğlu, TSK bünyesindeki Alman yapımı Leopard tanklarının modernizasyonunun durdurulduğuna dair iddialara ilişkin, "Leopard tanklarıyla ilgili bir komisyon toplanacaktı. Bu komisyon toplantısı ertelendi. Askıya alma ya da iptal diye bir şey yok." ifadesini kullandı.

Almanya'da yayımlanan Der Spiegel dergisi, Türkiye'nin Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle Alman hükümetinin TSK'nın elindeki Leopard tanklarının modernizasyonu projesini dondurduğunu iddia etti.

Der Spiegel, askeri ekipmanların gönderilmesine ilişkin kararın Almanya'daki yeni hükümet tarafından alınacağını savundu. Habere göre, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, askeri ekipman göndermeyeceklerinin açık olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?