banner39

Almanya'da Türklerin de hayatını kaybettiği saldırı hakkında İbrahim Kalın'dan açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Irkçılık kolektif bir kanserdir. Olayı aydınlatmak için Alman makamlarının azami çaba göstermesini bekliyoruz"

Dış Politika 20.02.2020, 10:53 20.02.2020, 13:50
Almanya'da Türklerin de hayatını kaybettiği saldırı hakkında İbrahim Kalın'dan açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya'nın Hanau kentinde aralarında Türklerin de hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilişkin, "Olayı aydınlatmak için Alman makamlarının azami çaba göstermesini bekliyoruz. Irkçılık kolektif bir kanserdir." ifadelerini kullandı.

Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Almanya'da gerçekleşen ve yabancı düşmanlığı olduğu anlaşılan ırkçı saldırıda vefat eden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

İbrahim Kalın, "Olayı aydınlatmak için Alman makamlarının azami çaba göstermesini bekliyoruz. Irkçılık kolektif bir kanserdir." değerlendirmesinde bulundu.

Alman terörist Tobias R.'nin saldırıdan önce çektiği videosundaki sözleri ise şu şekilde: 

"Bu benim bütün Amerikalilara kişisel mesajımdır. Sizin ülkeniz görünmeyen gizli toplulukların kontrolü altındadır. Bunlar zihin kontrolü gibi bilinmeyen şeytani yöntemler kullanmakta ve modern köleliği sürdürmektedir. Buna inanmıyorsanız bir an önce uyansanız iyi edersiniz. Ülkenizde çok soğuk, derin askeri üsler bulunmakta ve bunların bazıları uzun süredir taciz, işkence ve inanılmaz sayıda fazla küçük çocuğu öldürerek onu yüceltmektedir. Bu sizin ülkenizin gerçeğidir.
Ana akım medyayı takip etmeyi bırakın, oralarda herhangi bir ipucu göremezsiniz.

İlk adım bilgi. Belki bir yada iki değişik kaynaktan daha bilgi edinmeye çalışmalısınız o zaman bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Ikinci adım harekete geçmek. Yerleri tespit edin ve çok sayıda insanla harekete geçip oraları yıkın. Bu kabusu bitirmek Amerika vatandaşı olarak görevinizdir. Savaşın. Şimdi. "

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?