banner39

Almanya: Erdoğan'ı memnuniyetle misafir ederiz

Erdoğan’ın Köln gezisini iptal etmesi çağrılarının yükseldiği Almanya’da hükümet sözcüsü Seibert, "Erdoğan Almanya'da memnuniyetle konuk edilecektir" dedi.

Dış Politika 19.05.2014, 18:11 20.05.2014, 09:40
Almanya: Erdoğan'ı memnuniyetle misafir ederiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Mayıs'ta Köln kentinde gerçekleştireceği etkinlik konusunda yaşanan yoğun tartışmalara Alman hükümeti son noktayı koydu.

Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Erdoğan'ın Lanxess Arena'daki etkinliğinin iptal edilmesi yönünde Alman siyasetinin çeşitli kesimlerinden gelen çağrıları geri çevirerek, “Bizim için gerçekten de çok yakın ve önemli bir partner olan bir ülkenin Başbakanı olarak Erdoğan Almanya'da memnuniyetle konuk edilecektir” dedi.

Seibert, etkinliğin çok zor, hatta sıkıntılı denilebilecek bir döneme denk geldiğine de dikkat çekerek, “Bu nedenle Alman hükümeti Türk ve aynı zamanda Alman vatandaşları önünde yapılacak bir konuşmaya büyük bir hassasiyetin hakim olmasını beklemektedir” ifadesini kullandı.

Seibert, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın etkinliğinin sonuç itibariyle gerçekten de Almanya'daki insanların iyi bir şekilde birlikte yaşamasına katkıda bulunması için hassas ve sorumluluk bilinci içinde bir etkinlik bekliyoruz” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?