banner15

Almanya'dan Güneydoğu uyarısı

Alman Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye gidecek vatandaşlarını PKK terörüne karşı uyardı.

Almanya'dan Güneydoğu uyarısı

Alman Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan, yurt dışına gidecek Almanlar için uyarıların yer aldığı bölümde 21 Ağustos 2011 tarihinde Türkiye'nin Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne yapacakları seyahatlerin rizikolu olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı, özellikle Temmuz ayı ortasından bu yana PKK ileTürk Silahlı Kuvvetleri arasındaki çatışmaların arttığını Siirt, Şırnak ile Cizre ilçesi, Mardin, Hakkâri veİstanbul'da da polis ve askeri hedeflere yönelik PKK terör eylemlerinin ardından güvenlik önlemlerinin en yüksek düzeye çıkarıldığını bildirdi. Bakanlık bunun yanı sıra askeri olmayan hedeflere yönelik PKK eylem tehditleri ardından terör tehlikesinin Türkiye çapında değerlendirilmesi gerektiğini açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türk Hükümeti'nin Ramazan Bayramı sonrasında 1 Eylül'den itibaren sert önlemler alacağı askeri operasyonlara başlayacağı konusunda açıklama yaptığını ve Türk Ordusu'nun önümüzdeki dönemde Kuzey Irak'daki PKK kamplarına hava ve kara operasyonlarını sürdürmesinin beklendiğini kaydetti. Alman turistlere yönelik uyarıda, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne gidecek turistlerin arama-tarama operasyonları ve askeri sevkıyatla karşılaşabileceği ifade edildi.

Dışişleri Bakanlığı bunun yanı sıra Türkiye'de özellikle İstanbul'da yankesicilik olaylarının sık görülebildiği, kalabalık yerlerde cüzdanların daha özenle taşınması, kredi kartı kullananların şişirilmiş fatura ile karşı karşıya kalabileceği, ATM'lerden para çekilirken dolandırıcılara ve kart kopyalanmasına karşı daha özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 11:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35